Ako sa žije po Technic Start

10.05.2020

Neverila som... Dnes som vďačná, že som to skúsila. 

Volajme ju Diana. Diana je mama. Svoje deti vychováva v empatii a v porozumení. Jej výchova je plná porozumení a smerovaní. Chodí do práce a je zodpovedná. Povinnosti, zodpovednosť za výchovu detí ju však priveľmi vystresovali a vyčerpali. Zdravie na seba nenechalo dlho čakať. Začala pociťovať únavu tela, vyčerpanie. Po čase sa pridružil nepokojný spánok, ktorý jej nepomohol. Postupne začala vnímať vlastný stres, hnev. Začala cítiť úzkosť. O Technike sa Diana dozvedela od p. Daniely. Je licenčnou partnerkou Technic Start a samostatne vykonáva svoju vlastnú prax. Techniku sa Diana rozhodla absolvovať ako kamarátka. Dnes priznáva, že je rada. No sama tomu neverila. "Toto cvičenie mi môže pomôcť? To bude len ďalšia hlúposť. Už som skúsila veľa vecí." 

Ako mi môže pomôcť cvičenie odbúrať ten nepríjemný stres?

"Uvidíš, cvič. Toto cvičenie ti upraví hladinu stresových hormónov a začneš normálne fungovať." - zneli slová p. Daniely. 

"To je neuveriteľné."

Počujeme po pár dňoch od pani Diany. Recenzia prebehla telefonicky.

"Najprv mi bolo zle od žalúdka. Myslela som, že to nevydržím. Nakoniec som aj zvracala. Ale potom, ten okamih, kedy som cítila ako mi nabieha moje telo a môj mozog. To je neuveriteľné."

Ako sa vám žije dnes?

"Dnes? Výborne. Mám pocit, čo pocit, ja to vidím... Deti ma ľahšie poslúchajú. Máme lepší vzťah. Upokojili sa aj oni. Veci zvládam ľahšie. Stále sa usmievam. Ako sú aj situácie, kedy sa rozčertím, ale rýchlo sa dokážem dostáť do svojho stredu a dokážem veľmi rýchlo vyrovnať svoj vnútorný stres. Už aj manžel si všimol zmeny. Také ľahšie žitie. Povinnosti mi neubudli, skôr mám opačný pocit. Viac stihnem za kratší čas a nevyčerpá ma to. Deťom sa to náramne páči. Konečne mám pocit, že všetko krásne zvládam, nestresujem. Akoby som omladla. Spím dobre, to som veľmi šťastná. Konečne sa viem vyspať. Ja mám pocit, že moje telo je ľahké ako pierko. Je to neuveriteľné. Normálne som neverila."

To máme radosť. A zmeny vo vnímaní registrujete?

"Áno. Viac si vecí si všimnem. Pripadá mi to tak, akoby som videla viac detailov. Neprekážajú mi zmeny, ktoré sa dejú počas dňa. Predtým ma hrozne zaťažovali deti, ak ma vyrušili v činnosti. Viete, deti sú už raz také. Dnes mi to nevadí. Mám pocit, že sa vrátil humor do vnímania. Už sa tak nerozčúlim. Nevrčím na všetko. Tak inak to riešim. Dokonca si myslím, že som kreatívnejšia. Niečo si všimnem, nejaký detail a hneď viem, čo mám spraviť a ako to mám spraviť. To je super. Predtým som toto nemala až také presné. Musela som dlho rozmýšľať, ako to mám urobiť. Teraz pozriem a viem. Mám pocit, že som múdrejšia."

Aj nám sa tento vnem páči. Popisujete rovnaké postrehy ako iní naši klienti. Paráda. Máme radosť. Presne o tomto to je. Akoby ste to opísali vašim známym.

"Joj, to je problém. dobre, že sa pýtate. Snažila som sa opísať ten pocit po tom zvracaní, teda reštarte ale nerozumejú tomu. Neviem opísať ten pocit, čo sa mi deje každý deň. Oni vidia, že som ožila, a že mi je výborne. Všimla som si, že pozorujú kedy ma to prejde. Akoby čakali tú, ako ste to spomínali? Demotiváciu? Áno, mám pocit, že striehnu, že to vyprší, zmizne.

A mizne to?

"NIe, vôbec. To prvotné nadšenie sa postupne premieňa na prirodzenú vec v mojom živote. Ja to nazvem po svojom. Najprv sa teším, že sa mi to stane a potom to beriem ako klasický normál, stav života. Akoby sa mi telo prenastavilo do môjho fungovania. Konečne nemám pocit, že žijem život iného človeka. Konečne som to JA. Dnes mám pocit, že takto žijem celý život. Ale ja viem, že to tak nebolo.

Ďakujeme za spätnú väzbu. Čo dodať? Máme radosť.