Prečo bolí chrbát?

03.10.2020

Patríte medzi tých, ktorých bolieva chrbát? Pociťujete tuhnutie a neskôr bolesti? 

Máme na to iný pohľad. Pohľad, ktorý sme získali z našej niekoľkoročnej práce. 

Ak vás to zaujíma, ponorte sa hlbšie do témy. 

V prvom rade by bolo milé pochopiť, že bolesti chrbta nezačínajú, len tak, sami od seba. Chrbát je celok, ktorý má svoje opodstatnenie v našom tele. 

Všetko začína v hlave. Správnejšie v CNS. V centrálnej nervovej sústave. To je dôvod, prečo mnohí vyhľadajú neurológa, aby im pomohol pri liečení bolestí, ktoré pociťujú v chrbtici. V chrbáte, v krčnej chrbtici. 

Bolesti hlavy, točenie hlavy, veľká bolesť v oblasti krížov, stuhnutie, tŕpnutie rúk a nôh, prípadne opuch končatín. To všetko je výsledkom, že niečo v našom CNS nefunguje ako má. 

Pozrime sa na to bližšie: 

CNS  je prepojené a napojené priamo na miechu. Teda v našom chrbáte je chrbtica, ktorá je tvorená stavcami. Ale to už viete. Deformácie stavcov alebo platničiek je už veľký problém pre nejedného z vás. 

Stavce držia naše telo vertikálne. Teda vďaka chrbtici vieme stáť na dvoch nohách. To si vymyslela sama príroda. Má to veľmi dobre vymyslené. Čítajte ďalej. 

V našej chrbtici prúdi miecha. Nachádza sa medzi stavcami a vyživuje celý náš chrbát. Je veľmi dôležitá. Vďaka nej nám fungujú naše nervové vlákna, ktoré prenášajú vzruchy ako je pocit tela, teplo, zima. Vďaka nej vie náš mozog vyslať signál nohe, aby sme vedeli kráčať. Miecha je niečo ako telefón medzi operatérom a našimi nohami, rukami. Riadenie sa nachádza v CNS. V mozgu. 

O mieche treba vedieť aj to, že vyživuje naše telo a chráni ho. Vďaka nej sa udržiavajú aj mikrosvalstvá, ktoré držia náš chrbát zdravý, vyrovnaný a bez bolesti. Ona je presne tá dôležitá súčasť nášho tela, ktorá dokáže platničkám dodávať potrebné stavebné prvky, aby sa správne vyživovali. 

CNS má tak prepracovaný systém, že nie každý si dokáže reálne predstaviť akú dôležitú rolu zohráva v našom živote. Ak CNS správne pracuje, naša chôdza je spriamená, nohy ľahké a my netrpíme bolesťami chrbta. 

Mikrosvalstvá alebo skôr mikrovlásočnice, ktoré pomáhajú nášmu chrbátu žiť zdravo sú natoľko maličké, že je nemožné ich vymasírovať zvonka, cez kožu. 

Samotný pohyb, cvičenie síce rozprúdi v našom tele krv, okysličí organizmus, rozhýbe väčšie svaly, ale práve tieto maličké mikrovlákna okolo chrbtice si tento pohyb neužijú. Dôvod je systém stavcov, ktoré ich chránia. Teda akýkoľvek pohyb zvonku telo spotrebuje na väčšie časti ako na tie malé, skoro pod mikroskom neviditeľné mikro vlásočnice. 

Je to dané tým, že tieto miniaturné mikrosvalstvá, ktoré skoro nikto nerieši medicínsky má na starosti priamo CNS a miecha. Je to jej úlohou ich udržiavať vo vitalite, v pružnosti, v kondícii. My sa tam zvonka nedostaneme. Preto bolesti chrbta končia u neurológa. Niektoré lieky dokážu stimulovať samotné CNS tak, aby sa uľavilo v tele a aby sa potrebné lieky dostali aj do týchto vlásočníc. Sú zostavené na princípe: uvoľniť, doplniť, vyživiť. A čaká sa na telo, kam látku, liek pustí. Modliac sa, že sa liek dostane aj tam, kde sa ruky maséra, rehabilitácie nevedia dostať. 

Ako sa prejavuje znížená schopnosť tela udržať tieto dôležité vlásočnice vo vitalite? 

1. stuhnutie - strácame pružnosť a ľahkosť pohybu, cítime sa nesvoji

2. vykrivenie tela, zlý a nesprávny postoj, ktorý je dôsledkom, že telo vynecháva isté časti

3. snaha tela dorovnať vykrivenie - vytočí sa na opačnú stranu, takže nás bolí skôr to, čo sa snaží telo zrovnať

4. Bolestivé vnemy ako je bolesť hlavy, točenie hlavy, strata rovnováhy je znak, že CNS už nevládze dorovnávať tlak z miechy a stráca vertikálnu rovnováhu 

5. psychické úzkosti a depresie sú znakom únavy CNS, nedarí sa mu vyrovnať a rehabilitovať časti tela.

Je len otázkou času, kedy vypovie službu konkrétna súčiastka v našom tele. Niekomu sa poškodí platnička, ktorá nedostáva mazivo. Inému sa poškodí stavec, pretože dlhodovo vyrovnával stuhnutie tela. Dôsledky sú individuálne. Avšak spoločný menovateľ je miecha a CNS. 

Riešenie? 

Isteže vám ponúkneme naše služby. Sme jediní, ktorí dokážu miechu stimulovať na opätovnú aktivitu. Samozrejme, môžete sa inšpirovať a skúšať iné metodiky, ale na prepláchnutie miechy sme jediní vo svete. 

Je to ťažké uveriť, ale áno, naša technika vertikálne preplachuje mozgovomiechový mok a to striedavo. V Stokholme už o nás vedia. Máme niekoľkoročnú prax. 

Po technike sa okamžite vyrovnáva stavba tela, stuhnutie v chrbte mizne okamžite, pretože zrazu miecha oživí jemné vlásočnice okolo stavcov. Sme na výzor známy tým, že máme vzpriamenú chrbticu, rovné držanie hlavy, nehrbíme sa a nepoznáme čo je bolesť chrbta, krížov. Pripravujeme aj cenovo dostupnejšie metodiky, ale technika je technika. 

Dokonca máme klientov, ktorí boli pred operáciou platničiek. Po technike sa im postupne začali doplňovať. Zrazu sa operácia odložila. Isteže potrebovali techniku absolvovať viackrát. Výsledky sa dostavili už do 3 mesiacov. Merateľné. Vraj sa hrúbka platničky meria. Sám lekár bol v úžase. Ale priznáme sa, my s technikou neriešime diagnózy. My sme len precvičovatelia. Teda poskytujeme prístup k technike. ŠTARTUJEME PROCESY v tele. To je všetko. Nám len klienti hlásia, čo sa im zlepšuje a čo sa vyliečilo. Nezabúdajme, že CNS je ten, ktorý je nadradený orgánom v našom tele. A my pracujeme priamo s ním. Stimulujeme ho cvičením k aktivite. Dnes už aj cez SKYPE. V pohodlí domova, nemusíte nikam cestovať. 

Veríme, že vám náš článok lepšie pomohol pochopiť prečo máte bolesti chrbátu. Teraz už viete, že CNS a miecha je dôležitá kamarátka pre zdravý chrbát.

Ak vyskúšate lepšie znejúce marketingové ponuky na zlepšenie vášho stavu a nebude to ono, predsa si len skúste ponechať kontakt na nás. S radosťou vás naštartujeme.

Teraz vám ukážeme chrbáty našich klientov, kde je celkom dobre vidieť, ako technika okamžite po precvičení zvýraznila problémové miesta vykrivenia a miest, kde sa nedostavala cez vlásočnice výživa. Samozrejme stav klientov sa začal zlepšovať, ale odporučili sme aj klasické kombinovanie rehabilittácie, ktoré poznáte, nakoľko my len štartujeme CNS a miechu. 

Áno, v prvom momente sa zvýraznia miesta, kde to nefunguje dlhodobo. Akoby sa tam dostala dávka prvej pomoci. 

Klient s bolesťou chrbtice, hovorili mu, že má vykrivenú chrbticu, masér to potvrdzoval, ale až po technike to videl prvýkrát, kde je problém. Jasne je vidieť, kde nastalo prvé stuhnutie, kde sa telo snažilo vyrovnávať tlak a pod. 

Klientka mala problémy s rukou, po technike vystúpili miesta, ktoré jej problém spustili. Krásne vidieť miesta prvého stuhnutia. Tie po technike silne vystúpia. 

Prajeme vám veľa zdravia a samozrejme úľavu od bolestí do budúcna. 

S láskou dodávame, že štart CNS a miechy zaberá na široké spektrum zlyhaní v našom tele a psychike. CNS riadi mentálnu aj fyzickú kondíciu tela. Preto má záber na všetko. Dodáme, že od prípadu sa líši počet štartov, ktorých počet ovplyvniť nevieme.