Zlozvyk zvaný "hlúposť".

03.06.2020

Aj vám sa to stalo! Kto povie... "nie, mne sa to nestalo", len zabudol. Prejde hodinka, dve a spomenie si. Medzitým vy ste už dávno doma s rodinou. 

Žijeme jedno veľké IQ klišé hlúposti. 

21. storočie sa pýši fenoménom, ktorý ľudovo nazveme  "Fenomén ľudskej hlúposti". Je to klišé, ktoré sa nesmie vysloviť hlasno. Pritom žijeme klišé IQ hlúposti ako zručnosť. 

*** O čo ide? 

Jednoducho povedané, ak sa robíš hlúpym "VIAC SA DOZVIEŠ!" 

*** Niečo na tom bude. Vysvetlíš mi to? Moc tomu nerozumiem. 

Presne! Práve si použil zručnosť, ktorá aktivuje hlúposť. Blahoželám Ti. Aj Ty žiješ fenomén IQ hlúposti. 

*** ? 

(Výraz tváre potvrdil predchádzajúcu otázku v zmysle: "Čoo????")

Pomyselne sa lúčime s inteligenciou. Vedecké štúdia predkladajú jasné výsledky. 

"Deti a mládež nám hlúpnu." Strácame zmysel vyhodnocovať informácie. Nevieme reagovať správne a slabne nám mentálna odolnosť. Svet trpí civilizačnými chorobami. 

Filozofovať a tvrdiť, kto je viac hlúpy... Kto je menej hlúpy... Kto je odborník... Kto nie je... 

Hľadať zdroje hlúposti je nekonečné pátranie. 

Ten je pseudo vedec... Ten je pseudo mechanik... Ten je pseudo... Pseudo.. Pseudo... Pseudo... Skloňujeme slovo každým dňom viac a viac. 

Očierňujeme jednotlivcov, ktorí ešte nestratili zmysel pre vývoj, rozvoj a objavovanie. Robíme to automaticky. Nie si súčasťou inštitúcie? Si pseudo... Si nikto. 

Pritom nám uniká podstata vývoja a rozvoja našej civilizácie. Nevidíme, nechceme to vidieť. Zvykli sme si na zlozvyk IQ hlúposti. Také klišé. 

Na kieho čerta sú nám potom AUTORSKÉ PRÁVA a PATENTOVÉ ÚRADY? 

Ak je proces vývoja, skúmania a objavov považovaný za PSEUDO? 

Pri malých deťoch nám neprekáža ak skúmajú ovládač od TV. Skúmajú mobil, predmety v domácnosti, hračky a nám to príde také inteligentné. Tešíme sa, že naše detí skúmajú fyziku, prírodu napriek tomu, že sú tieto vedné disciplíny dávno preskúmané. Deti za ich pseudo výskum chválime. 

Ale ak vyrastú, trestáme ich. Čo skúmaš? To je už dávno vyskúmané! Čo si hlúpy? Tomu sa nevenuj, to už je objavené! V tej téme neuspeješ, na to už majú patenty! Neskúmaj to, to je už staré známe! 

My sami robíme z našich detí hlúpych! No a čo, že je to miliónkrát vyskúmané a pre vás je to staré... Možno to dieťa, ako pseudo vedec vyskúma detail, ktorý ušiel ostatným. Možno práve on vyrieši skladačku a možno práve to dieťa, ktoré skúma to čo už vyskúmané bolo, objaví a inovuje tie staré uznané poznania. 

IDE O ROZVOJ. Rozvoj je - rozvíjam poznané a inovujem (obnovujem, zlepšujem). Bez snahy skúmať veci, ktoré už vyskúmané boli by sme nemali technológie, ktoré dnes už máme. Však ten vynálezca, z roku 1870 už postavil ten stroj na telefonovanie. Načo to skúmaš? 

Tento náš zlozvyk, šliapať po pseudo vedcoch spustil proces hlúpnutia nášho ľudstva. 

Prečo to vlastne vzniklo? 

Odpoveď: PRIEMYSELNÁ ŠPIONÁŽ

Priemyselná špionáž je tu pravdepodobne od prvej vyspelej civilizácie. Možno už Inkovia, Egypťania mali svojich špiónov. Špióni vynálezov, inovácií, objavov. Rimania ich mali určite. O čo šlo? 

POINTA: Robiť sa hlúpym, aby sa získali informácie, ako to urobiť. 

To, čo je za stroj? Čo to robí? Ahá.. a to si postavil Ty? Ako si na to prišiel? Fakt? A to ako funguje? Ukáž mi to. Jé, to je super. Ja tomu nerozumieeeem...  Vysvetli mi to ešte raz. Ahá... No neviem. Asi tomu naozaj nerozumiem. A už to niekto urobil? A ktoré knihy si čítal? Kde a u koho si sa učil? Ahá... A načo je to dobré? Prepáč, ja tomu naozaj nerozumiem. Vysvetli mi to ešte raz. 

A vy po troch hodinách opakovaného vysvetľovania máte pocit, že potrebujete lekára. Pri týchto otázkach, snahe vysvetliť váš poznatok, vašu múdrosť sa postupne začnete cítiť ako hlúpy. 

Toto je základ špionáže. Otázky. 

Využívajú jednoduchú túžbu ľudí a to je túžba: PRESADIŤ SA.

Byť užitočným a prínosným. 

A špionáž to vie. Za tie tisíce rokov sa nič nezmenilo. Túžime po uznaní a túžime byť prínosnými. 

Tak sa ukážte. Na čom pracujete práve teraz? 

Pre tieto špionážne triky a finty vznikol autorský zákon a patentový úrad. Aby vynálezcovia a pseudovedci vedeli ochrániť svoje objavy a poznatky. Aby sa vedelo dokázať, kto bol o trošku múdrejší v procesoch rozvoja civilizácie. 

Joj, ako špióni neznášajú autorské zákony. Vyslovene ich nenávidia. Takže ich snaha sa dopracovať k vašej múdrosti je o to silnejšia. Najlepšie je chytiť vás ešte v čase, keď len píšete svoje poznatky do poznámok. Začnú vás smerovať k hlúposti zámerne.

"Patentový úrad si vedia dovoliť len bohatí. Ty to nevieš? Ja Ti pomôžem, vyznám sa v tom." Podsúvajú vám informácie, aby ste sa cítili hlúpym človekom. 

Ako vedec, vynálezca nemáte v procese objavu čas riešiť zákony. Váš rozvoj ide v inej vlne. A oni to vedia. 

Žijeme fenomén ľudskej hlúposti, ktorý sa tu zámerne šíri pre jeden jediný dôvod. 

Ak nevieš, a pýtaš sa, dozvieš sa viac. 

Veľký boom nastal v komunikačných zručnostiach v rokoch 1960. 

ŠIKOVNE TO OTOČILI. 

Pýtajte sa ľudí, oni vám to povedia. Vysvetlia. Pýtajte sa ich. Budú sa cítiť dôležitými a vy získate vzácne informácie. DAjte im pocit, že vaša spoločnosť ich potrebuje pre zlepšovanie služieb. Toto bol geniálny nástroj svojej doby. Geniálny trik. Problém je, že sa stal zlozvykom. 

Dnes je normálne prejavovať hlúposť. Však mi to vysvetli. Ja tomu nerozumiem. 

Byť hlúpym je spoločensky uznávané. Ak sa prejavíte o trošku múdrejším, okamžite sa stávate nežiadúcim. Musíte byť hlúpym, aby ste bol úspešným! 

Zo špionážneho nástroja sa stal zlozvyk. Začali nás učiť, ako byť hlúpymi, aby nás potom učili ako sa stať múdrymi. 

Pýtajte sa, vzdelávajte sa. Učte sa o tom, že potrebujete mať svoje sny! 

Ale však to vieme od narodenia. Vedeli sme to. Snívali sme. Túžili sme a zrazu príde niekto a povie nám, že nevieme snívať! Neviete to! Poďte sa to naučiť na seminár! 

Rozumiete pointe? 

Hlúposť a jej podsúvanie sa stala fenoménom našej doby. 

S hlúposťou sa pracuje ako s nástrojom. Je to nástroj pre získanie priemyselných inovácií od trošku múdrejších. Je to nástroj pre oslabenie nerozhodných. Je to nástroj moci. 

A treba uznať, darí sa mu. 

Ako utíšiť iných? 

*** Spochybníš ich múdrosť. Nie, vy tomu nerozumiete. Na to je iný zákon predsa. Vy neviete čítať zákony. To sa tak nerobí, na to sú iné postupy. 

Ak neviete o nástroji, ktorý sa volá IQ klišé hlúposti, potom vás dobehli. 

Predsa vy sa potrebujete prejaviť ako potrebný pre spoločnosť. Čo urobíte? Začnete makať a zväčša zadarmo. Začnete rozdávať múdrosť, poznatky. Však vy sa potrebujete presadiť. Mať meno v spoločnosti. 

Budete sa snažiť viac. VŠ, diplom, ďalšie papiere... Pritom sa budete rozdávať z múdrosti, ktorý si zabudnete patentovať. 

A o to ide. 

Preto trpíme fenoménom hlúposti. A preto sa stal ten nástroj pevným a stabilným zlozvykom našej doby. 

Fakt ste toto nevedeli? 

No vidíte. Ako to funguje. Je to dokonalý nástroj. 

A funguje tisíce rokov. 

Neuveriteľné, však? 

Dobrá rada na záver...

Ako odstaviť špióna: Jednoducho. 

Ak začujete otázku na vašu prácu v zmysle, ja tomu nerozumiem... Vysvetli mi princíp...

Odpovedajte jedným slovom. Prepáčte, ale princíp mám ochránený autorským zákonom. Máš záujem o dielo? Na to potrebujeme zmluvu aby si moje dielo smel použivať. 

Tieto vety špióni priam nenávidia. Ak to počujú buď sa usmejú a vy cítite, že vám narastá sila a sebavedomie, alebo sa urazia a zrazu musia niekam rýchlo odísť. 

Naučte sa to a dajte jeden veľký kopanec fenoménu IQ klišé hlúposti. 

Nie sme hlúpi. Na to nikdy nezabúdajte. 

A ako naša autorka Technic Start hovorí: Máte občiansky? Tak kľud. Je to dôkaz, že ste prešli IQ testami a dôkaz, že ste múdri a zruční rozmýšľať. Viete rozpoznať ako sa používa nástroj špiónov IQ hlúposti. Hore hlavu. Už vás nedobehnú. 

REÁLNY REŠTART sa žije. 

Prvý reštart je..., kopni hlúposť tam, kde chrbát prestáva mať pekné meno. 

Ps: Všetky práva vyhradené. :-)